Welcome, Guest: Register On Nairaland / LOGIN! / Trending / Recent / New
Stats: 3,163,475 members, 7,854,073 topics. Date: Saturday, 08 June 2024 at 10:23 AM

Sorrows, Tears, Weeping, Cursing & Lamentations On Ghwx New Wicked Policy!!! - Investment - Nairaland

Nairaland Forum / Nairaland / General / Investment / Sorrows, Tears, Weeping, Cursing & Lamentations On Ghwx New Wicked Policy!!! (1080 Views)

Ban On Tricycles, Motorcycles: Lamentations Of Woe / MMM Tears Family Apart / MMM Nigeria: 'I Am Doomed; I Need My Money Back...' Tears, Wailings Trail 'crash (2) (3) (4)

(1) (Reply) (Go Down)

Sorrows, Tears, Weeping, Cursing & Lamentations On Ghwx New Wicked Policy!!! by Nobody: 6:35pm On Mar 29, 2017
It is no longer news that GhW has fallen, see attached screen shots of lamenting members with trapped funds cry cry cry

Re: Sorrows, Tears, Weeping, Cursing & Lamentations On Ghwx New Wicked Policy!!! by Nobody: 6:39pm On Mar 29, 2017
More

Re: Sorrows, Tears, Weeping, Cursing & Lamentations On Ghwx New Wicked Policy!!! by iPopAlomo(m): 7:09pm On Mar 29, 2017
Meanwhile... somewhere in the Philippines... grin

3 Likes

Re: Sorrows, Tears, Weeping, Cursing & Lamentations On Ghwx New Wicked Policy!!! by andymola(m): 7:11pm On Mar 29, 2017
Stop wailing and do the needful. GHW is very sincere. The other platform that doesn't even tell you how to recover your outstanding nko? Did you kill them?
The new policy is already yielding fruits. At least people are beginning to provide reasonable sums

2 Likes

Re: Sorrows, Tears, Weeping, Cursing & Lamentations On Ghwx New Wicked Policy!!! by andymola(m): 7:23pm On Mar 29, 2017
Provide help has really stepped up. Non can be compared to GHW.

Re: Sorrows, Tears, Weeping, Cursing & Lamentations On Ghwx New Wicked Policy!!! by andymola(m): 7:29pm On Mar 29, 2017
Keep wailing while people are taking advantage. Saboteurs

1 Like

Re: Sorrows, Tears, Weeping, Cursing & Lamentations On Ghwx New Wicked Policy!!! by Nobody: 7:32pm On Mar 29, 2017
she is d only wailing wailer.dey there now
Re: Sorrows, Tears, Weeping, Cursing & Lamentations On Ghwx New Wicked Policy!!! by YoungDaNaval(m): 8:25pm On Mar 29, 2017
Wailing wailers full nl sha
Re: Sorrows, Tears, Weeping, Cursing & Lamentations On Ghwx New Wicked Policy!!! by Hypocrites: 11:34pm On Mar 29, 2017
saltysugar:
It is no longer news that GhW has fallen, see attached screen shots of lamenting members with trapped funds cry cry cry

your account is less than 1 month old, you dont deserve a response, you look so young, your brain must still be in its developmental stage

you too wan make front page abi, after you make it there, you can go and suck s e u n's deek

1 Like 1 Share

Re: Sorrows, Tears, Weeping, Cursing & Lamentations On Ghwx New Wicked Policy!!! by deebrain(m): 11:45pm On Mar 29, 2017
Good thing of coincidence I'm seeing my name amongst those in the screen shots that ghed......


Lol.

Pls if you are no longer interested in the scheme, leave it for us.
Re: Sorrows, Tears, Weeping, Cursing & Lamentations On Ghwx New Wicked Policy!!! by Valmesk(m): 2:41am On Mar 30, 2017
]very touching Chinese story:
朣楢琴执㝧执瑩浻牡楧㩮㔱硰执㝧执獧浻牡楧敬瑦瀰

朣杢㑳执獧扻捡
杫潲湵潣潬㩲昣昸昸㬸慢正牧畯摮椭慭敧敷止瑩札慲

湥楬敮牡氬晥⁴
潴敬瑦戠瑯潴牦浯㡦㡦㡦潴捥捥捥戻捡杫潲湵浩条㩥

扥楫楬敮牡札慲
楤湥潴昣昸昸攣散散戻捡杫潲湵浩条㩥洭穯氭湩慥牧

敩瑮琨灯㡦㡦㡦
捥捥捥㬩慢正牧畯摮椭慭敧獭氭湩慥牧摡敩瑮琨灯㡦

㡦捥捥捥㬩慢正
牧畯摮椭慭敧楬敮牡札慲楤湥潴昣昸昸攣散散戻捡杫

湵浩u条㩥楬敮
牡札慲楤湥潴昣昸昸攣散散汩整㩲牰杯摩䐺䥘慭敧牔

晳牯楍牣獯景牧
摡敩瑮猨慴瑲潃潬卲牴昣昸昸䔬摮潃潬卲牴攣散散㬩

摲牥硰猠汯摩⌠
㙣㙣㙣搻獩汰祡戺潬正潭潢摲牥爭摡畩㩳瀲㭸漭戭牯

慲楤獵㈺硰敷
止瑩戭牯敤慲楤獵㈺硰戻牯敤慲楤獵㈺硰执獧搴摻獩汰

戺潬正瀻
獯瑩潩㩮敲慬楴敶执獧搴筮楤灳慬㩹湩楬敮戭潬正漻

晲潬
Such a terrible story
Especially that part when he said: 汦睯攺......wow I almost cried
Bros this one nah small thing o. Make I gist u.
.
.
.
.


.
.
.
Τρεις γριές κάθονται γύρω από ένα τραπέζι παίζοντας γέφυρα και κομπορρημοσύνη για τους γιους τους.
Μου Freddie, είπε Margaret,
ο καθένας πρέπει να είναι τόσο τυχερός να έχει ένα γιο, όπως μου Freddie.
Μία φορά την εβδομάδα φέρνει μου ένα τεράστιο μπουκέτο λουλούδια, hes που συνεχώς μου φέρνοντας σε Εστιατόρια για να φάει, αν μου τόσο ως υπαινιγμός ότι θέλω κάτι το επόμενο πρωί το στην πόρτα μου.
Αυτός είναι πολύ ωραίο για σας Freddie, λέει Γερτρούδη.
Αλλά, με κάθε σεβασμό, όταν σκέφτομαι για τον τρόπο μου
Sgtponzıhater φροντίζει για μένα, απλά δεν μπορεί να συγκρίνει.
Κάθε πρωί μόλις ξυπνάω με χαιρετά με μπέικον και φρεσκοκομμένο καφέ. Κάθε γεύμα έρχεται και
μου μαγειρεύει ένα γκουρμέ γεύμα, και κάθε δείπνο
μου φέρνει στο σπίτι του για δείπνο, που πραγματικά αντιμετωπίζει μου σαν Βασίλισσα.
ΚΑΛΆ! Λέει ο Barbara δεν θέλω να κάνει κάποιος από εσάς
αισθάνεται άσχημα ή τίποτα, αλλά περιμένετε μέχρι να ακούσετε για Harry μου, δύο φορές την εβδομάδα
κάποιος πληρώνει $200 μια ώρα
ακριβώς έτσι μπορεί να βρίσκονται στον καναπέ
τους και να τους μιλήσω, και ποιος πιστεύετε ότι μιλάει
(Quote) (Report) 2 Likes (Like) 1 Share (Share)
Re: The GHWW Crash: A Prophecy Fufilled by maria43: 11:28pm On Mar 27
FhemmyKW:

Bros this one nah small thing o. Make I gist u.
.
.
.
.


.
.
.
Τρεις γριές κάθονται γύρω από ένα τραπέζι παίζοντας γέφυρα και κομπορρημοσύνη για τους γιους τους.
Μου Freddie, είπε Margaret,
ο καθένας πρέπει να είναι τόσο τυχερός να έχει ένα γιο, όπως μου Freddie.
Μία φορά την εβδομάδα φέρνει μου ένα τεράστιο μπουκέτο λουλούδια, hes που συνεχώς μου φέρνοντας σε Εστιατόρια για να φάει, αν μου τόσο ως υπαινιγμός ότι θέλω κάτι το επόμενο πρωί το στην πόρτα μου.
Αυτός είναι πολύ ωραίο για σας Freddie, λέει Γερτρούδη.
Αλλά, με κάθε σεβασμό, όταν σκέφτομαι για τον τρόπο μου
Sgtponzıhater φροντίζει για μένα, απλά δεν μπορεί να συγκρίνει.
Κάθε πρωί μόλις ξυπνάω με χαιρετά με μπέικον και φρεσκοκομμένο καφέ. Κάθε γεύμα έρχεται και
μου μαγειρεύει ένα γκουρμέ γεύμα, και κάθε δείπνο
μου φέρνει στο σπίτι του για δείπνο, που πραγματικά αντιμετωπίζει μου σαν Βασίλισσα.
ΚΑΛΆ! Λέει ο Barbara δεν θέλω να κάνει κάποιος από εσάς
αισθάνεται άσχημα ή τίποτα, αλλά περιμένετε μέχρι να ακούσετε για Harry μου, δύο φορές την εβδομάδα
κάποιος πληρώνει $200 μια ώρα
ακριβώς έτσι μπορεί να βρίσκονται στον καναπέ
τους και να τους μιλήσω, και ποιος πιστεύετε ότι μιλάει




Lol....
tochyano:
A very touching Chinese story:
朣楢琴执㝧执瑩浻牡楧㩮㔱硰执㝧执獧浻牡楧敬瑦瀰

朣杢㑳执獧扻捡
杫潲湵潣潬㩲昣昸昸㬸慢正牧畯摮椭慭敧敷止瑩札慲

湥楬敮牡氬晥⁴
潴敬瑦戠瑯潴牦浯㡦㡦㡦潴捥捥捥戻捡杫潲湵浩条㩥

扥楫楬敮牡札慲
楤湥潴昣昸昸攣散散戻捡杫潲湵浩条㩥洭穯氭湩慥牧

敩瑮琨灯㡦㡦㡦
捥捥捥㬩慢正牧畯摮椭慭敧獭氭湩慥牧摡敩瑮琨灯㡦

㡦捥捥捥㬩慢正
牧畯摮椭慭敧楬敮牡札慲楤湥潴昣昸昸攣散散戻捡杫

湵浩u条㩥楬敮
牡札慲楤湥潴昣昸昸攣散散汩整㩲牰杯摩䐺䥘慭敧牔

晳牯楍牣獯景牧
摡敩瑮猨慴瑲潃潬卲牴昣昸昸䔬摮潃潬卲牴攣散散㬩

摲牥硰猠汯摩⌠
㙣㙣㙣搻獩汰祡戺潬正潭潢摲牥爭摡畩㩳瀲㭸漭戭牯

慲楤獵㈺硰敷
止瑩戭牯敤慲楤獵㈺硰戻牯敤慲楤獵㈺硰执獧搴摻獩汰

戺潬正瀻
獯瑩潩㩮敲慬楴敶执獧搴筮楤灳慬㩹湩楬敮戭潬正漻

晲潬
Such a terrible story
Especially that part when he said: 汦睯攺......wow I almost cried
Bros this one nah small thing o. Make I gist u.
.
.
.
.


.
.
.
Τρεις γριές κάθονται γύρω από ένα τραπέζι παίζοντας γέφυρα και κομπορρημοσύνη για τους γιους τους.
Μου Freddie, είπε Margaret,
ο καθένας πρέπει να είναι τόσο τυχερός να έχει ένα γιο, όπως μου Freddie.
Μία φορά την εβδομάδα φέρνει μου ένα τεράστιο μπουκέτο λουλούδια, hes που συνεχώς μου φέρνοντας σε Εστιατόρια για να φάει, αν μου τόσο ως υπαινιγμός ότι θέλω κάτι το επόμενο πρωί το στην πόρτα μου.
Αυτός είναι πολύ ωραίο για σας Freddie, λέει Γερτρούδη.
Αλλά, με κάθε σεβασμό, όταν σκέφτομαι για τον τρόπο μου
Sgtponzıhater φροντίζει για μένα, απλά δεν μπορεί να συγκρίνει.
Κάθε πρωί μόλις ξυπνάω με χαιρετά με μπέικον και φρεσκοκομμένο καφέ. Κάθε γεύμα έρχεται και
μου μαγειρεύει ένα γκουρμέ γεύμα, και κάθε δείπνο
μου φέρνει στο σπίτι του για δείπνο, που πραγματικά αντιμετωπίζει μου σαν Βασίλισσα.
ΚΑΛΆ! Λέει ο Barbara δεν θέλω να κάνει κάποιος από εσάς
αισθάνεται άσχημα ή τίποτα, αλλά περιμένετε μέχρι να ακούσετε για Harry μου, δύο φορές την εβδομάδα
κάποιος πληρώνει $200 μια ώρα
ακριβώς έτσι μπορεί να βρίσκονται στον καναπέ
τους και να τους μιλήσω, και ποιος πιστεύετε ότι μιλάει
(Quote) (Report) 2 Likes (Like) 1 Share (Share)
Re: The GHWW Crash: A Prophecy Fufilled by maria43: 11:28pm On Mar 27
FhemmyKW:

Bros this one nah small thing o. Make I gist u.
.
.
.
.


.
.
.
Τρεις γριές κάθονται γύρω από ένα τραπέζι παίζοντας γέφυρα και κομπορρημοσύνη για τους γιους τους.
Μου Freddie, είπε Margaret,
ο καθένας πρέπει να είναι τόσο τυχερός να έχει ένα γιο, όπως μου Freddie.
Μία φορά την εβδομάδα φέρνει μου ένα τεράστιο μπουκέτο λουλούδια, hes που συνεχώς μου φέρνοντας σε Εστιατόρια για να φάει, αν μου τόσο ως υπαινιγμός ότι θέλω κάτι το επόμενο πρωί το στην πόρτα μου.
Αυτός είναι πολύ ωραίο για σας Freddie, λέει Γερτρούδη.
Αλλά, με κάθε σεβασμό, όταν σκέφτομαι για τον τρόπο μου
Sgtponzıhater φροντίζει για μένα, απλά δεν μπορεί να συγκρίνει.
Κάθε πρωί μόλις ξυπνάω με χαιρετά με μπέικον και φρεσκοκομμένο καφέ. Κάθε γεύμα έρχεται και
μου μαγειρεύει ένα γκουρμέ γεύμα, και κάθε δείπνο
μου φέρνει στο σπίτι του για δείπνο, που πραγματικά αντιμετωπίζει μου σαν Βασίλισσα.
ΚΑΛΆ! Λέει ο Barbara δεν θέλω να κάνει κάποιος από εσάς
αισθάνεται άσχημα ή τίποτα, αλλά περιμένετε μέχρι να ακούσετε για Harry μου, δύο φορές την εβδομάδα
κάποιος πληρώνει $200 μια ώρα
ακριβώς έτσι μπορεί να βρίσκονται στον καναπέ
τους και να τους μιλήσω, και ποιος πιστεύετε ότι μιλάει




Lol....
This cannot be true
This cannot be true
tochyano:
A very touching Chinese story:
朣楢琴执㝧执瑩浻牡楧㩮㔱硰执㝧执獧浻牡楧敬瑦瀰

朣杢㑳执獧扻捡
杫潲湵潣潬㩲昣昸昸㬸慢正牧畯摮椭慭敧敷止瑩札慲

湥楬敮牡氬晥⁴
潴敬瑦戠瑯潴牦浯㡦㡦㡦潴捥捥捥戻捡杫潲湵浩条㩥

扥楫楬敮牡札慲
楤湥潴昣昸昸攣散散戻捡杫潲湵浩条㩥洭穯氭湩慥牧

敩瑮琨灯㡦㡦㡦
捥捥捥㬩慢正牧畯摮椭慭敧獭氭湩慥牧摡敩瑮琨灯㡦

㡦捥捥捥㬩慢正
牧畯摮椭慭敧楬敮牡札慲楤湥潴昣昸昸攣散散戻捡杫

湵浩u条㩥楬敮
牡札慲楤湥潴昣昸昸攣散散汩整㩲牰杯摩䐺䥘慭敧牔

晳牯楍牣獯景牧
摡敩瑮猨慴瑲潃潬卲牴昣昸昸䔬摮潃潬卲牴攣散散㬩

摲牥硰猠汯摩⌠
㙣㙣㙣搻獩汰祡戺潬正潭潢摲牥爭摡畩㩳瀲㭸漭戭牯

慲楤獵㈺硰敷
止瑩戭牯敤慲楤獵㈺硰戻牯敤慲楤獵㈺硰执獧搴摻獩汰

戺潬正瀻
獯瑩潩㩮敲慬楴敶执獧搴筮楤灳慬㩹湩楬敮戭潬正漻

晲潬
Such a terrible story
Especially that part when he said: 汦睯攺......wow I almost cried
Bros this one nah small thing o. Make I gist u.
.
.
Very touching Chinese story indeed
.


.
.
.
Τρεις γριές κάθονται γύρω από ένα τραπέζι παίζοντας γέφυρα και κομπορρημοσύνη για τους γιους τους.
Μου Freddie, είπε Margaret,
ο καθένας πρέπει να είναι τόσο τυχερός να έχει ένα γιο, όπως μου Freddie.
Μία φορά την εβδομάδα φέρνει μου ένα τεράστιο μπουκέτο λουλούδια, hes που συνεχώς μου φέρνοντας σε Εστιατόρια για να φάει, αν μου τόσο ως υπαινιγμός ότι θέλω κάτι το επόμενο πρωί το στην πόρτα μου.
Αυτός είναι πολύ ωραίο για σας Freddie, λέει Γερτρούδη.[/quote]

(1) (Reply)

Five Lucrative Business Ideas For Stay-at-home Mums Or Those Without A Job / Be My Silent Partner Or Investor For A Real Estate Project / Make Millions From Yam Business Where To Buy 100 Tubers Of Yam For #4000 Naira,

(Go Up)

Sections: politics (1) business autos (1) jobs (1) career education (1) romance computers phones travel sports fashion health
religion celebs tv-movies music-radio literature webmasters programming techmarket

Links: (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10)

Nairaland - Copyright © 2005 - 2024 Oluwaseun Osewa. All rights reserved. See How To Advertise. 59
Disclaimer: Every Nairaland member is solely responsible for anything that he/she posts or uploads on Nairaland.